Váš ochránce před nežádoucí havětí a viry - deratizace, dezinsekce, dezinfekce.
Všechny služby provádíme diskrétně.
  • Pardubická 875
  • 533 04 Sezemice
  • Email
  • info@smrtacek.cz

Šváb obecný

Šváb obecný

Šváb obecný

Barva

Dospělý hmyz je tmavohnědé barvy, krovky u samců jsou hnědé s červenavou žilnatinou, dosahují skoro ke konci zadečku, na konci jsou zaokrouhlené. U samiček jsou krovky zkráceny a jsou jednobarevné. Chodidla jsou načervenalá, nohy celkem dlouhé, otrněné, a to zvláště holeně. Tykadla jsou dosti silná, delší než tělo.

Velikost

21-28 mm.

Vývoj

Proměna nedokonalá. Samice nosí vajíčka ve vaječném pouzdru asi 5 dnů, pak je odloží na příhodné místo a asi za 90 dní se počnou líhnout larvy. Ty se 6x svléknou a poté se ukončí vývoj v dospělý hmyz (imago). Celý vývoj od vajíčka po dospělce trvá 1 rok při 25 °C.

Život

max. 9 měsíců - při 20 o C a 2 měsíce při 30 °C

Potrava

všežravec

Škody

Znečišťuje potraviny svými výkaly a mohou tak přenášet nakažlivé choroby, patogenní zárodky (Salmonella), roztoče. Typický je pro ně nepříjemný zápach (z dorsálních žláz).

Zajímavost

Šváb je noční živočich, který vyhledává tmavá, vlhká a chladná místa, křídla u samců jsou delší než u samiček, ale nelétá. Je schopen dlouho hladovět.Od Rusa domácího se liší velikostí - je o cca 1 cm větší a jeho výskyt je mnohonásobně nižší.

Likvidace

Chemická likvidace - aplikace formou postřiku, ULV technologie, fumigace, požerové nástrahy či položení lepových pastí nebo - pouze jako monitoring. Nutný opakovaný insekticidní zásah. Důležitá je prevence - udržování hygieny, zaslepení možných přístupových cest a zaslepení netěsností např. v keramickém obkladu atd. DEZINSEKCE.

Potřebujete naši pomoc nebo máte dotazy?

  • +420 603 235 267
  • info@smrtacek.cz
NONSTOP
SLUŽBY