Váš ochránce před nežádoucí havětí a viry - deratizace, dezinsekce, dezinfekce.
Všechny služby provádíme diskrétně.
  • Pardubická 875
  • 533 04 Sezemice
  • Email
  • info@smrtacek.cz

Potkan

Potkan
Hlodavec

Potkan

Barva

Zbarvení srsti na hřbetě a bocích je šedohnědé, na břiše je srst bělavá. Rezavěji zbarvení jedinci bývají starší, mladé kusy jsou zbarveny tmavě šedě. (Toto platí jako pravidlo více méně i pro ostatní druhy hlodavců).

Velikost

Délka těla dospělého zvířete je v průměru 25 cm, délka ocasu asi 22 cm. Narozené mládě měří 3 cm, dospělí potkani dosahují hmotnosti 300-500 g

Vývoj

Rodí se mlád'ata, která dospějí po 3 měsících. Samice je březí 21 dní, vrhá asi 3x - 7x za život 5- 15 mládat.

Život

2-3 roky

Potrava

Je všežravý se sklonem k masožravosti, často se u něj objevuje kanibalismus.

Škody

Šíří choroboplodné zárodky, mohou přenášet Weilovu žloutenku, způsobují leptospira, mor, tularemie, listeriozy atd., znečišfují potraviny, poškozují okusem, potrava 20 gr. denně.

Zajímavost

Výborně hrabe, plave i pod vodou a šplhá, potřebuje denně pít, chová se tiše, jeden pár potkanů může dát geometricrou řadou do roka až 800 ks jedinců. Má oproti kryse menší uši, které dosahují 1/3 délky hlavy, má menší oči a ocas vždy kratší než tělo. Uplave 800 m, do výšky doskočí 77 cm.

Likvidace

Z preventivních důvodů je třeba zamezit těmto hlodavcům přístup a dostupnost ke zdrojům potravy. Pro regulaci a hubení se systematicky pokládají deratizační boxy s nástrahou, či fumigace. V případě již represivního zásahu je nutné nástrahu po cca 6 dnech doplnit. Více o deratizaci se dočtete v sekci DERATIZACE.

Potřebujete naši pomoc nebo máte dotazy?

  • +420 603 235 267
  • info@smrtacek.cz
NONSTOP
SLUŽBY