Váš ochránce před nežádoucí havětí a viry - deratizace, dezinsekce, dezinfekce.
Všechny služby provádíme diskrétně.
  • Pardubická 875
  • 533 04 Sezemice
  • Email
  • info@smrtacek.cz

Myš domácí

Myš domácí
Hlodavec

Myš domácí

Barva

Zbarvení je šedavé (žluto-černo-šedé); na břiše světlejší. Spíš vzácně se vyskytují i jiné barevné formy- žlutohnědá, dočerna nebo i bílá.

Velikost

Délka těla je do 9 cm, ocas má přibližně stejně dlouhý jako tělo. Na každé noze má pět prstů, protáhlý čenich, velké uši, oči velikosti korálků.

Vývoj

Březost 3 týdny, mláďata dospívají ve 2 měsících. Samice rodí 8-10x ročně 4-8 mláďat.

Život

Dožívá se 2-4 let.

Potrava

Myš je všežravec - přednost dává rostlinné stravě. Příjem 3 - 5 g denně.

Škody

Jako všichni hlodavci způsobuje škody šířením choroboplodných zárodků, je rezervoárem leptospirozy, salmonelozy, tularemie atd. Znečišťuje potraviny, znehodnocuje zásoby okusem. Produkuje typický "myší" zápach. Při přemnožení škůdce vždy volejte odbornou firmu.

Zajímavost

Žije u lidí, na jejichž přítomnost si rychle zvyká, hnízdí v suchých místech, dobře šplhá, skáče a kromě nutných cest za potravou se od hnízda příliš nevzdaluje, stačí jí k životu 2-8 m2. Bez vody vydrží i několik dnů.

Likvidace

Omezení zdrojů potravy, zaslepení možných přístupů do obytných prostor. Dále pak systematické položení deratizačních boxů s nástrahou + kontrola a pravidelné doplňování odebraných nástrah či fumigace (plynování). Více o preventivní a represivní deratizaci a likvidaci hlodavců se dočtete v sekci DERATIZACE.

Potřebujete naši pomoc nebo máte dotazy?

  • +420 603 235 267
  • info@smrtacek.cz
NONSTOP
SLUŽBY