Váš ochránce před nežádoucí havětí a viry - deratizace, dezinsekce, dezinfekce.
Všechny služby provádíme diskrétně.
  • Pardubická 875
  • 533 04 Sezemice
  • Email
  • info@smrtacek.cz

Blecha obecná

Blecha obecná
Krvesající hmyz

Blecha obecná

Barva

Dospělci jsou podle stáří a stupně nasátí krve - žluté, rezavé až hnědočerné.

Velikost

Vajíčko je veliké 0,5 mm, larva 1,5 - 5 mm a dospělec dosahuje 1,5-3,5 mm. Blecha je bezkřídlý členovec. Ze stran zploštělé, silně chitinizovaného tělo je pokryto štětinami směřujícími dozadu. Zvláštní rysem blech jsou jejich skákavé končetiny.

Vývoj

Proměna dokonalá. Samička klade až několik stovek vajíček za život. Vývoj vajíčka trvá mezi 2-7 dny, larvální vývoj trvá obvykle 14-21 dní, stadium kukly trvá 1-2 týdny. Od vajíčka po dospělce 4-6 týdnů.

Život

Dospělá blecha žije cca 3 měsíce, ale i mnohem déle, až 1 rok, v závislosti na druhu blechy a okolních podmínkách.

Potrava

Dospělci sají krev na domácích zvířatech jako psech nebo králících, dále na synantropních hlodavcích nebo i některých divokých zvířatech a lidech. Larvy se živí prachem v hnízdech a nestrávenou krví z trusu dospělců.

Škody

Blecha vystřídá za život i několik hostitelů, nebezpeční je v přenosu choroboplodných zárodků. Sání krve dráždí pokožku a svědí.

Zajímavost

Blechy vydrží hladovět více měsíců a čekat tak na svého hostitele. Samice klade po každém nasátí 4-8 vajíček, za celý život je to několik set. Vajíčka jsou kladena mimo hostitele, většinou do jeho hnízda - zvířecí "pelíšky", postele, ptačí hnízda. Dospělci mohou skákat 30cm do dálky a 10cm do výšky. Ve střeení Evropě žije na 80 druhů blech.
Existují druhy Blechy kočičí, Blechy psí i Blechy lidské, a všechny tyto druhy mohou parazitovat na jakémkoliv hostiteli !

Likvidace

Prevence - důsledné vysávání a čistota, soustředit se na zdroj výskytu blech, Někdy mohou blechy přetrvávat v kokonu velmi dlouhou dobu a čekat na příchod hostitele. V tomto období je nejméně zranitelná (např. vlivem insekticidů), proto je nutná opakovaná aplikace insekticidu. DEZINSEKCE.

Potřebujete naši pomoc nebo máte dotazy?

  • +420 603 235 267
  • info@smrtacek.cz
NONSTOP
SLUŽBY